A Tanács megtárgyalja összetételének jelen helyzetét, a szavazati jogú tagok számát, a HÖK részvételi arányát. Ezzel kapcsolatban Benczes Réka, az IT tagja emlékezteti a Tanácsot az intézeti SzMSz vonatkozó pontjára:
„5.1. Szavazati joggal 12 fő: tisztsége alapján 6 fő: az igazgató és az öt tanszékvezető;
2. az oktatók és kutatók választott képviselője (a választás lebonyolítására a Kari SzMSz szabályozása az irányadó),
3. a nem oktató és kutató közalkalmazottak választott képviselője (a választás lebonyolítására a Kari SzMSz szabályozása az irányadó),
4. 4 választott hallgatói képviselő”
Friedrich Judit tszv egyetemi docens bejelenti, hogy Geher István és Sarbu Aladár egyetemi tanár (Anglisztika Tanszék) nyugalomba vonul. A Tanács mindkettőjüknek egyhangúan megszavazza az emeritus professor cím odaítélését és ilyen értelemben felterjesztéssel él a Dékánhoz. Utódlásuk kérdése egyelőre bizonytalan, a Tanács hosszabb vita után úgy dönt, hogy lehetőség esetén a két eltávozó professzor helyére két PhD fokozattal rendelkező tanársegédet állít, egyikük megfelelő személyi feltételek esetén történész lesz.
Starcevic Attila javasolja, hogy a 7 kredites szabad sávban bármely ELTÉ-s kurzus elvégezhető legyen. Hozzá teszi, hogy ez nemrég merült fel az abszolváló hallgatók esetében (a TH hívta fel a figyelmet erre a múlt héten). A tanegységlistában az áll, hogy a 7 kreditet bármely ELTE-s tárggyal teljesíteni lehet, viszont ez a 7 kredites sáv benne van a 120 kredites szakos tantervben, így lenne értelme megszabni, hogy ezeket csak szakos tanegységekkel lehessen teljesíteni. A Tanács Starcevic Attila javaslatát elfogadta.
Megjelent az Intézetet érintő, az Amerikanisztika Tanszékre és az Angol Nyelvészeti Tanszékre kiírt két egyetemi tanári pályázat a Közlönyben. A pályázatok benyújtásának határideje november vége.
A Tanács hosszabb vitát folytat az anglisztika alapszakon illetve az anglisztika és amerikanisztika mesterszakokon tanuló, egyre nagyobb számú külföldi hallgató helyzetéről. A vita résztvevői sajnálattal állapítják meg, hogy a külföldi hallgatók egy része egyáltalában nem tud angolul, vagy nem tud olyan szinten, hogy egyetemi tanulmányok folytatására alkalmassá váljon. Az IT egyetért abban, hogy a hallgatóktól befolyó tetemes tandíj nem kárpótol az alacsony színvonalért, amely ráadásul az azonos csoportban tanuló magyar hallgatók teljesítményére is káros befolyással van. Az IT javasolja, hogy a külföldi hallgatók angol szakos ELTE tanulmányaik megkezdése előtt küldjék meg korábbi tanulmányaikat részletező és igazoló transcriptjüket az Intézetnek, illetőleg tegyenek TOEFL nyelvvizsgát, és/vagy ELTE felvételi vizsgát, esetleg más fajta nyelvvizsgát. Természetesen van a külföldi hallgatók közötti is színvonalas munkát végző diák, de az ELTE-re nem való hallgatókat pénzért sem szabad beengedni.
Az intézetigazgató tájékoztatást ad a fontosabb novemberi kari eseményekről, így elsősorban az újra meginduló Gólyavári esték sorozatáról, amelyen elsőként Ritoók Zsigmond professzor, akadémikus tart előadást november 11-én, 18 órakor, „Antigoné” címmel. A Gólyavári esték következő előadója Szabó Miklós régészprofesszor, akadémikus lesz, 2009. december 9-én. November 13-án a kari ünnepre kerül sor, 16:35 órakor, a Gólyavárban, ahová minden oktatónkat várják. Az igazgató beszámol a Trefort-kert magazin II. évf. 3. számának megjelenéséről és kéri az Intézet oktatóit, hogy készüljenek fel egy jövő évi számban az Intézet és munkája sokoldalú bemutatására.
A jegyzőkönyvet vezette Frank Tibor.
Budapest, 2009. november 20.